offsidemanager.prv.pl

offsidemanager.prv.pl

  • Nie jeste¶ zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#46 2007-02-10 00:07:48

poznaniak

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 75
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

widze, że grafik z Ciebie w pełni bo ja bym już na łeb dostał ja wole jednak programowanie ale nie w php ( jeszcze )

Offline

 

#47 2007-02-10 08:58:28

ugryz

Gracz

Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

dostalem na gg znowu tekst co to ja nie wymyslilem i ze to jest bez sensu, dizajn gry, pomysly, brak realizmu. powiem wam tak:
1. w roteiro od zawsze mialy byc 3 skille. nie wycofam sie z tego, bo wprowadzenie 10 to zrzyzanie z innych gierek. pomysl z 3 skillami byl kontrowersyjny, ale w koncu wszyscy doszli do wniosku, ze chca to zobaczyc zanim cos powiedza.
2. przez jakies 2 miesiace jak myny robil swojego menadzera zuzlowego, to mu pomagalem i podpowiadalem jakies rozne opcje, ktore by przyblizyly gre do realizmu. zawsze byly te same odpowiedzi: ciezko to zrobic. wy myslicie, ze zrobimy sobie tak hop siup 34 taktyki i kazda bedzie miala przelozenie na silnik meczu, kazdy zawodnik ma biegac po jakiejs pozycji, silnik by wyliczal polozenie pilki? a ja mam ustawiac jeszcze zawodnikow na polu, przy 150 mozliwych polozeniach pilki? to znaczy, ze ci zawodnicy nie umieja sami myslec? jak dzieci mam ich prowadzic? to jest wlasnie to, co mnie tez zrazilo do Sk. wole hattricka, gdzie klade nacisk kto gra na jakiej pozycji, zastanowie sie na jakie linie postawic i wtedy wybieram sobie jedna z 6 taktyk. wystarczy.
ja wam powiem tylko jedno: te wszystkie pomysly, ktore sie tutaj pojawiaja nie da sie tak bez niczego przelozyc na gre.
3. 18 druzyn w lidze to dla mnie tez nieporozumienie. 36 meczy bede gral w jednej lidze, jak juz sie po 5 kolejkach moze okazac, ze lidera juz nikt nie przescignie. to moze i realne z ta iloscia druzyn, ale kompletnie zawali cala rozgrywke.
ja mam jakas swoja wizje, wy macie swoje - i tego nie dacie rady zrobic, jestem w stanie sie z wami zalozyc o to.

ugryz

Offline

 

#48 2007-02-10 10:19:15

poznaniak

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 75
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

ugryz nie wiem kto Ci to napisał.

Po 1 - uspokój się. Ty masz rozmawiać z twórcami a nie jakimi¶ osłami - nie podoba im się nie będ± grać tyle.

Po 2 - wszyscy wiemy, że czę¶ć z tych pomysłów nie da rady wprowadzić od razu albo nawet w ogóle. Ale trzeba się postarać spróbować - nie uda się trudno.

Po 3 - 5 kolejek = 15 pkt. 34 mecze * 3 pkt = 102 pkt 102 pkt - 3 pkt ( przy założeniu, że w ci±gu tych 5 kolejek grali¶my z liderem) = 99 pkt. TYLE JEST DO ZDOBYCIA JESZCZE WIEC NIE PISZ PO RAZ ENTY ( już to pisałe¶ gdzie¶ ) ŻE PO 5 KOLEJKACH BĘDZIE PO PTAKACH !!
W między czasie może się, znudzić gra liderowi  i odejdzie kto¶ inny dostanie team i zacznie grać fatalnie. Zawsze jest 2 miejsce o baraż. i ostatnie - 18 zespołów w lidze tak szybko nie rozstrzygnie o awansie. już prędzej jest w SK. Po pierwszych 5 kolejkach ( z 14) już wiedziałem, że tylko ja i jeden kole¶ liczymy się w walce o awans. A w 18 zespołowej lidze może być nawet 4 z kompletem pkt po ilu¶ tam kolejkach.

Offline

 

#49 2007-02-10 10:35:53

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

a ja juz mowilem, ze 18 zespolow to porazka (chyba, ze w TM --> rozwiazali to bombowo ), a 12 czy 14 to dla mnie w sam raz

Ad.1 --> 3 skille to do niczego -.-" technika ma odpowiadac za: strzal, podanie, glowkowanie, panowanie nad pilka, ustawianie sie itd. itd. -.- przeciez to sie nie trzyma calosci !!

Ad.2 --> zgadzam sie. wszystkich pomyslow nie da sie wprowadzic od razu. mozna czesciowo, ale jesli kazdy bedzie mowil, ze to kawal roboty, ze to niewykonalne itd. to nigdy tego sie nie zrobi. przy takim podejsciu to moge dac leb uciac, ze OFM nie ujrzy swiatla dziennego.

Ad.3 -->pisalem wyzej

Offline

 

#50 2007-02-10 12:18:00

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

te "150 taktyk" zrobimy we flashu... cala takse bedziemy opierac na polozeniach danych punktow wzgledem osi x i y (oraz z za 10 lat ). przelozymy to potem na nasz fizyczny silnik gry. skoro dalo sie napisac silnik HT, da sie napisac naszego (moze js?).

ugryz: jezeli odpusimy i zrobimy kolejnego HT - przepadniemy... to, ze zrobimy tak ciekawa fabule (manager nie ma klubu) nie zapewnia jeszcze nam sukcesu. poza tym, obiecalem cos - dopoki gra nie bedzie w pelni skonczona, dopoki nie bedzie miala tego co miec ma, dopu(?)ty jej nie otworzymy.

Po 1 - uspokój się. Ty masz rozmawiać z twórcami a nie jakimi¶ osłami - nie podoba im się nie będ± grać tyle.

spadlem z krzesla


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#51 2007-02-10 12:51:53

poznaniak

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 75
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

niuteQ napisał:

Po 1 - uspokój się. Ty masz rozmawiać z twórcami a nie jakimi¶ osłami - nie podoba im się nie będ± grać tyle.

spadlem z krzesla

dlaczego ?

Offline

 

#52 2007-02-10 15:52:05

ugryz

Gracz

Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

poznaniak napisał:

ugryz nie wiem kto Ci to napisał.

Po 1 - uspokój się. Ty masz rozmawiać z twórcami a nie jakimi¶ osłami - nie podoba im się nie będ± grać tyle.

Po 2 - wszyscy wiemy, że czę¶ć z tych pomysłów nie da rady wprowadzić od razu albo nawet w ogóle. Ale trzeba się postarać spróbować - nie uda się trudno.

Po 3 - 5 kolejek = 15 pkt. 34 mecze * 3 pkt = 102 pkt 102 pkt - 3 pkt ( przy założeniu, że w ci±gu tych 5 kolejek grali¶my z liderem) = 99 pkt. TYLE JEST DO ZDOBYCIA JESZCZE WIEC NIE PISZ PO RAZ ENTY ( już to pisałe¶ gdzie¶ ) ŻE PO 5 KOLEJKACH BĘDZIE PO PTAKACH !!
W między czasie może się, znudzić gra liderowi  i odejdzie kto¶ inny dostanie team i zacznie grać fatalnie. Zawsze jest 2 miejsce o baraż. i ostatnie - 18 zespołów w lidze tak szybko nie rozstrzygnie o awansie. już prędzej jest w SK. Po pierwszych 5 kolejkach ( z 14) już wiedziałem, że tylko ja i jeden kole¶ liczymy się w walce o awans. A w 18 zespołowej lidze może być nawet 4 z kompletem pkt po ilu¶ tam kolejkach.

ciezko bedzie z tymi 18 druzynami
no ale narazie to jest samo gadanie, z gry jeszcze nic nie ma napisanego. chce najpierw cos zobaczyc.

Offline

 

#53 2007-02-10 21:46:27

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

z gry jeszcze nic nie ma napisanego

i tu sie grubo mylisz...


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#54 2007-02-10 21:52:46

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

dokladnie
jestem tesciorem i juz (??) cos jest

Offline

 

#55 2007-02-10 21:56:31

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

a bedzie jeszcze wiecej...


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#56 2007-02-10 23:24:07

poznaniak

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 75
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

Sir Sowa napisał:

i juz (??)

jakie¶ sugestie panie te¶cior, że nie ma czego narazie testować?

Offline

 

#57 2007-02-10 23:30:37

ugryz

Gracz

Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

niuteQ napisał:

z gry jeszcze nic nie ma napisanego

i tu sie grubo mylisz...

skonczcie sie wreszcie macac po jajach i walic pomysl za pomyslem, bo to juz jest przerost tresci nad forma. chcialbym zobaczyc co jest na dzien dzisiejszy napisane. gdzie bede mogl to zobaczyc?

gram otwartymi kartami, chce zobaczyc co juz jest zrobione. ja zrobilem dizajn - znowu sie nie podoba, bo zielony. wspolpraca nad gra ma przebiegac na forum i przez gg? dla mnie niezrozumiale i nie do przejscia, nie bede siedzial nad gg zeby pisac przez 5 godzin to co moge powiedziec w ciagu 20 minut przez skypa. ciezko was czymkolwiek zadowolic, zastanawiam sie czy ta wspolpraca ma wogole jakis sens.

dorzuce jeszcze text od tworcy ht na temat ilosci taktyk:

One thing i love about soccer is the ability to use tactics. In hattrick you can only have 3 tactic formations at the same time. Are you ever going to get rid of the formaton experience?

building up enough experience so that you wouldn't lose experience. I like the idea that i can surprise an opponent using a formation he doesn't expect.One should never say never, but I hardly think we'll ever get rid of the formation experience.

I think one can endlessly debate on if formation experience make the game more tactical or less tactical, I for one says it makes the game more tactical. If you can't foresee (well, at least have a clue) how your opponent will play, then how to know which tactic you should use against him? If we get rid of the formation experience then you'll have to guess and rely on luck on which formation your opponent will use, which means your tactical choice is in fact less tactical as it relies on pure guessing.
I also think formation experience is kind of realistic. Not that realism is the most important thing in a game, but it's for sure not a bad thing either.

Moreover I think that many users are too afraid for surprising an opponent with a new formation. Even with the lowest formation experience you can get away without any confusion - read the rules for advice. Secondly, even if you get some confusion it's not always that bad - it may pay off anyway. One possible thing is also to use the new formation in a friendly a week in advance, just one match gives a lot of experience.

gosciu siedzi w tym od ponad 8 lat i wie co mowi...

Ostatnio edytowany przez ugryz (2007-02-10 23:59:31)

Offline

 

#58 2007-02-11 00:43:03

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

skonczcie sie wreszcie macac po jajach i walic pomysl za pomyslem, bo to juz jest przerost tresci nad forma

zeby cokolwiek napisac trzeba przyjac zalozenia dot. jak ma gra wygladac. wiesz kto mi to powiedzial? Myniacz. stwierdzil, ze jego manager upadl, bo nie zrobyl pelnego planu (wymyslal gre w trakcie jej tworzenia).

napisane cos jest. http://offside.nazwa.pl. zielony design sie nie spodobal. mnie osobiscie jak juz zapewne wiesz przypasowal design siwy. i albo on, albo ten aktualny (ktory owszem, ptzypomina ten z HT, ale nie az tak dobitnie jak Twoj...)

co do taktyki: tu panuje niezgoda znana z SK i HT. w jednym jest to kalkulator, w drugim - trzeba wykazac sie zmyslem taktycznym. jednemu podoba sie to, drugiemu tamto... czyzbysmy mieli wiec zrobic dwa rodzaje taktyk?? hehe... ale innej mozliwosci w takiej sytuacji nie widze...


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#59 2007-02-11 17:33:53

ugryz

Gracz

Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

sorry, ale co jest niby napisane? to jest zwykly dizajn moj i tyle

Offline

 

#60 2007-02-11 18:07:40

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Lista pomysłów

dla Ciebie tak. ale ja na przyklad moge sie zalogowac... wystawic grajka na tl... zakontraktowac trenera... itd


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.diablots.pun.pl www.ufconline.pun.pl www.prywatny-mt2.pun.pl www.underworldots.pun.pl www.alkoholizmpomoc.pun.pl