offsidemanager.prv.pl

offsidemanager.prv.pl

#1 2007-01-02 12:30:50

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

raz: szukamy programistów
dwa: pracujemy nad grafika
trzy: silnik meczowy

zaczalem sie zastanawiac nad tym silnikiem - czy jest sens robic wszystko OD RAZU? wszystkie bajery, animacje itd? doszedlem do wniosku, ze chyba lepiej bedzie wystartowac wczesniej, poki nie bedzie wszystko napisane, aby potem, majac na wzgledzie opinie wiekszej spolecznosci poprawiac to co sie nie podoba.

silnik
maly przyklad: hattrick jest chyba jedynym managerem pilkarskim online, w ktorym silnik meczowy jest zwyklym... kalkulatorem, ktory oblicza sile danej formacji, porownuje ja z formacja rywala i generuje losowo, czy bramka zostala zdobyta, czy tez nie... ALE TO WLASNIE HT jest... mowcie co chcecie, ale najlepszym (poki co) i najwiekszym managerem na swiecie (chociaz z managerem nie ma nic wspolnego). dlaczego tak sie dzieje? z trzech powodow (wg mnie):
- prosta, przejrzysta, wspaniala oprawa graficzna (dlatego nad nia bede jeszcze pracowal),
- zrozumialy silnik meczowy,
- kapitalnie rozbudowana spolecznosc (mnustwo statystyk, historii, itd itd).

wiec jak bedzie wygladal nasz silnik? ME (match engine) musi byc prosta symulacja meczu. prosta symulacja nie znaczy wcale, ze prosto bedzie taki mecz wygrac. Beda jasne, proste zasady jego funkcjonowania, ale bedzie posiadal tyle opcji, ze trudno bedzie zrobic dwie takie same symulacje. na poczatku - opis meczu, pozniej dodamy animacje najwazniejszch akcji. nad resztą bedziemy dyskutowac z nowymi programistami i ze spolecznoscia OFM

idzmy dalej
nie podoba mi sie za bardzo system poszukiwania szkoleniowcow, gdyz jest taki troche wziety z MZ. podoba mi sie natomiast skladanie ofert trenerom z innych klubow i tak tez zostanie (dodamy tez liste bezrobotnych trenerow, a takze mozliwosc przekwalifikowania zawodnika na trenera).
na pewno trzeba bedzie poprawic dzial biuro, gdyz jest tam po prostu za malo miejsca na cokolwiek (moze dodamy jakies zakladki)

przepraszam, ze tak wyszlo, ale nie mozna miec wszystkiego od razu. mysle, ze lepiej bedzie otworzyc gre prosta, by za rok, dwa stala sie prawdziwą potega (aczkolwiek watpie bysmy wygrali z HT) - niebawem wylaczymy gre na jakis czas (kilka dni), by dokonac kilku zmian.

pozdrawiam
niuteQ


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#2 2007-01-02 15:01:57

kaktus

Gracz

Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 93
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

Ehhh robta co chceta ale ja i tak jestem przeciw!!!
Po chuj otwierac gre gdy nie jest gotowa, nawet nie przetestowana?? To nie 1k ludzi ma nam mowic co sie nie podoba...na poczatku z 10 testerow zeby rozegrali chociaz pol sezonu i zobaczyli wszystkie + i -. Potem mozna uruchomic gre nawet z malymi brakami dla wiekszej ilosci osob i dokanaczac gre stopniowo, chociaz bedzie trzeba postawic jakie priorytety...

Krotko, zwiezle i na temat.

Offline

 

#3 2007-01-02 15:04:52

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

Bedzie przetestowana w pewnym stopniu. Otworzymy gre kiedy jeszcze nie bedzie meczy i innych wiekszych modulow (mniej wiecej cos takiego jak bylo za pierwszym razem z Offside, w lutym).

Nie 1k? Testerzy maja przetestowac gre (czy dzialaja moduly), ale dyskusja nad sama gra musi objac wieksze grono uzytkownikow... niestety


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#4 2007-01-02 15:06:33

kaktus

Gracz

Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 93
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

No ja pierdole... Wybacz ale to mi sie bardzo nie podoba... Mecze musza byc!! Pol sezonu normalnego musi byc przynajmniej rozegrane przez testerow...Chcesz otworzyc gre pena bledow?? Ludzie sie zrza i chuj bomki strzeli ;/

Offline

 

#5 2007-01-03 23:01:21

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

zgadzam sie z kaktusem ;/
jesli ludki zobacza gre pelna bykow odechce im sie ;/

co wyszukiwanie trenerow to nie jest samo co w MZ.
jak kazdy wie (albo i nie) w MZ wybierasz poziom trenera, a pozniej gdy sie zjawi to mozna sobie wybrac lepszego
a tutaj podobnie tylko ,ze masz kilka ulepszen pod tym wzgledem.

nad grafika pracuje moj qmpel nie Ty

a co do ME.
nie chce miec kolejnego szajstrickowego klona !!!
wiem, ze wiele osob gra w tego nedznego menago (to jest menago?? PHI!!!!), ale po co tworzyc cos co juz istnieje ?? odrzewane danie -.-
ME powinien byc wg. mnie w miare skomplikowany, poniewaz mecze maja byc bardzo zroznicowane, a nie jak w HT, ze 3-5-2 i wyniki po 5-6:0 ;/
to jest smiech na sali -.-
nie chce HT i koniec !!!

Offline

 

#6 2007-01-03 23:21:20

kaktus

Gracz

Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 93
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

Sir Sowa napisał:

zgadzam sie z kaktusem ;/
jesli ludki zobacza gre pelna bykow odechce im sie ;/

co wyszukiwanie trenerow to nie jest samo co w MZ.
jak kazdy wie (albo i nie) w MZ wybierasz poziom trenera, a pozniej gdy sie zjawi to mozna sobie wybrac lepszego
a tutaj podobnie tylko ,ze masz kilka ulepszen pod tym wzgledem.

nad grafika pracuje moj qmpel nie Ty

a co do ME.
nie chce miec kolejnego szajstrickowego klona !!!
wiem, ze wiele osob gra w tego nedznego menago (to jest menago?? PHI!!!!), ale po co tworzyc cos co juz istnieje ?? odrzewane danie -.-
ME powinien byc wg. mnie w miare skomplikowany, poniewaz mecze maja byc bardzo zroznicowane, a nie jak w HT, ze 3-5-2 i wyniki po 5-6:0 ;/
to jest smiech na sali -.-
nie chce HT i koniec !!!

Zgadzam sie...

Rhino dales nas jako administratorow podobno...szanuj nasze zdanie

Offline

 

#7 2007-01-07 01:59:26

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

ok no wiec zaczynamy!

ETAP I:

grafika!

(bede tu umieszczal screeny poki co, a potem zamkniemy na chwile gre, by owe zmianty wprowadzic :])


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#8 2007-01-07 09:01:06

kaktus

Gracz

Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 93
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

Czekamy :]

Offline

 

#9 2007-01-07 14:01:41

Hawok

Gracz

Zarejestrowany: 2006-12-11
Posty: 7
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

no z niecierpliwością !! jazda jazda jazda

Offline

 

#10 2007-01-07 15:39:37

fazik77

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

Również nie mogę się doczekać.Gram juz w menadżery online od 7-lat i mam bardzo duże doświadczenie w tego typu grach w dwóch pomogłem się rozwinąć  a w jednym jestem GA.Jesli bede mógł jakoś pomóc to chętnie.

pozdrawiam FAZIK77

Offline

 

#11 2007-01-19 10:10:44

poznaniak

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 75
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

niuteQ napisał:

ALE TO WLASNIE HT jest... mowcie co chcecie, ale najlepszym
niuteQ

Niuteq - oc****łeś ?? że niby HT shit jest najepszym ?? ludzie w to grają bo jak znasz grę to łatwo tam wygrać. w innym menago możesz mieć zawodników lepszych w danej formacji a i tak możesz dostać po dupie a w HT szajsie tylko jak źle takse dobierzesz...

Nie chce żadnego szajsowatego match enginu na wzór HT. Chce normalny porządny silnik gdzie zawodnicy z 3 ligi są w stanie raz na 100 pokonać zespół z Orange Ekstraklasy.

To tyle ode mnie dziękuję za uwagę

poznaniak

Offline

 

#12 2007-01-19 21:23:35

fazik77

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

Moim skromnym zdanie menadzera spokojnie możesz juz odpalać.

Ostatnio edytowany przez fazik77 (2007-01-19 21:24:02)

Offline

 

#13 2007-01-21 16:33:21

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

zgadzam sie z poznaniakiem

Offline

 

#14 2007-01-21 22:22:23

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

że niby HT shit jest najepszym

nie zaprzeczysz chyba, ze w HT gra najwiecej ludzi tu nie chodzi o to, ze jest lepiej rozreklamowany, bo to G prawda (sk nie jest gorszy w tej kwestii)

a Sokker chociazby jest jednym z najmniejszych manago online, czy sie to komus podoba czy nie :] nawiazalem do HT tylko dlatego, ze podoba mi sie ich podejscie do sprawy: "latwo mozna nauczyc sie zasad, trudno zostac mistrzem"


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#15 2007-01-21 23:21:49

poznaniak

Gracz

Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 75
Punktów :   

Re: silnik meczowy, poszukiwania programistow, grafika

no dobra w ht gra mnóstwo wiary bo był pierwszy a problem z sokkerem jest taki że greg z Damianem przekombinowali i totalnie go zjebali. 2 sezony mimo pozornie mniejszego realizmu był on większy niż teraz bo skopali różnice skillowe. W sk też można się łatwo zasad nauczyć tylko to co powiedziałem silnik jest zły. Tak więc proszę Cię niuteQ nie rób off coś na wzór ht tylko coś rewolucyjnego.


I kiedy wreszcie ruszy gra ? Bo już się nie mogę doczekać. Chętnie zostanę beta-testerem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obrona-przed-czarna-magia.pun.pl www.najlepszebeagle.pun.pl www.oazambdrprokocim.pun.pl www.cs-trawka.pun.pl www.ekipa89.pun.pl