offsidemanager.prv.pl

offsidemanager.prv.pl

#46 2007-07-23 10:03:22

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

< chlip > < chlip >

NIUTEQ !!!!! < buuuuuuuu >

To co powiedzial Niteq, tak i ja sobie wyobrazalem porzadnego, wymagajacego, trudnego, a zarazem zabawnego i latwego w obsludze Managera Pilkarskiego.
TAK !!!
Tym managerem mial byc OFM.
Wiem doskonale,  ze pisanie takiej to nie bajka (wiem, bo sam kiedys pisalem swoje dziwactwo ). Wiem, ze kiedys do tego wrocisz, bo...
... to lezy w Twoim sercu (i przy okazji w moim).
Gdyby tylko znalezc programistow, ktorzy by Tobie pomogli z checia, to na bank bys zaczal prace od nowa (albo konczyl to co jest).

Nie wiem co myslec ;/
Jestem zdruzgotany, a zarazem rozumiem, dlaczego podjales taka decyzje, a nie inna.
Mam nadzieje, ze chec i zapal odnajdziesz w sobie i OFM jeszcze pokaze pazurki

Pozdrowienia dla Ciebie Niuteq w jak najlepszym tego slowa znaczeniu i dzieki za poswiecenie takiej uwagi

Jesli bedziesz miec jakies info to wiesz gdzie mnie szukac

Offline

 

#47 2007-07-23 10:17:39

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

czyli, jak rozumiem, mam Twoje pelne poparcie jesli chodzi o wizje gry? na 18 zespolow i mecze co tydzien sie zgadzasz?

grales kiedys w "Wygraj lige"? powiem szczerze, ze to mnie bardziej wciaga niz sam Sokker. tam nie widzisz skilli grajkow tylko ich statystyki, strzelasz w ciemno i naprawde liczy sie Twoj menedzerski nos. takie cos mnie pociaga i takie cos chcialbym zrobic pomyslalem jeszcze o tym, ze kij z tymi, ktorzy odwroca sie od OFMa, bo bedzie odbiegal od innych menedzerow, bo bedzie ekstremalny. przyjda inni, rzadni wrazen, a i multum ludzi nam nie potrzeba... chyba nie?

Ostatnio edytowany przez niuteQ (2007-07-23 10:29:04)


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#48 2007-08-02 00:49:23

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

Zgadzam się z Tob± w 1000000000000000%

Nie da się ukryc, że ciężko będzie ludziom grac 34 kolejki przez 34 tygodnie, ale....
TO JEST WSPANIAŁE !!!

Chodzi o emocje, o rywalizacje, o chęc poznawania nowego i doskonalenia swoich umiejetnosci.
Gram TM'a, sa 34 kolejki, niestety rozlozone po 3 mecze w tygodniu, takze meczy jest od groma i jeszcze troche.
Ale nie wiem co tamten manager ma, ze ludzie pchaja sie tam dzwiami i oknami.

Ale sadze, ze jesli OFM ruszy pelna para, na kazdym forum pilkarskim (nie tylko managery) da sie reklame otwarcia i w skrocie opisania OFM, to chyba niejeden sie skusi, bo bedzie on nieco podobny do FM czy CM
Wlasnie tak, CM lub FM (jan ie widze roznicy ).
Kilka elemtow niewatpliwie zostanie zaczerpnietych z tych produktow, aczkolwiek pewnie by byly nieco pozmieniane

Czekam Niuteq na jakies konkrety dotyczace "konca" lub "poczatku" OFM (bo nei wiem co bedziesz robil )

Wiesz gdzie mnie szukac

Offline

 

#49 2007-08-07 22:15:48

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

powiem Ci tak... caly czas nad tym mysle (wlasciwie nad tym jakby to teraz mialo wygladac ), bo raczej bede nad tym dalej pracowal, ale co z tego bedzie? hmm... nie mam pojecia. jest wiele kwestii (szkola, serwer), przez ktore moze sie to wogole nie udac.

poki co mysle nad sama gra i czuje (tfu, wiem!), ze szybko sie za samo kodowanie nie zabiore. takze rok, w ktorym OFM wystartuje jest... nieznany (domyslnie uznajmy date 2009 za najbardziej prawdopodobna ).

co do ligi z 18-toma zespolami. jak sie komus to podobac nie bedzie - trudno, i tak na poczatku nie bedziemy mogli miec wiecej niz 100 aktywnych graczy (serwer nie wytrzyma, bylyby klopoty z baza danych). zastanawialem sie nawet nad oknami transferowymi(!!) i wymyslilem cos takiego: sezon trwa 40 tygodni, gdzie przerwa miedzy-sezonowa trwa 4 tygodnie, a krotsza 2 (zima w RL). okna bylyby otwarte w 1, 17-20, 36-40 tygodniu (liczac 1 tydzien jako start rozgrywek). po co to okno? po to, zeby OFM nie byl zwyklym managerem, tylko jak wczesniej wspomnialem notesem menedzera. transfery nie maja byc glownym watkiem gry. glownych watkow ma byc mnostwo. ustawienie formacji, dobor odpowiednich zawodnikow, testowanie pozycji roznym zawodnikom, poszukiwania talentow w Afryce, czy wkoncu umiejetne ustawienie systemu szkoleniowego (ale nie jak w SK, czy HT).
Co do samych transferow - nie bedzie TL. tak, wiem co pisalem, ale doroslem transfery beda odbywaly sie jak w rzeczywistosci: zespol otrzymuje oferte i w zaleznosci od odpowiedzi kupiec rozpoczyna rozmowy z zawodnikiem. gdy ten sie zgadza transfer dochodzi do skutku. No, prawie... dajmy zawodnikowi jakies 48h na przeprowadzke, pozegnanie z rodzina i prezentacje... eeehh, kiedys to bardziej opisze.
Aha. nic tu nie bedzie losowe. wszystko bedzie mialo swoje AI (sztuczna inteligencje): zawodnicy, trenerzy, czy nawet wozny klubowy. decyzje podejmowane przez NPC'ow (non-player control) beda uzaleznione od ich charakteru, inteligencji, fochow.
stadion - odchodzimy zupelnie od rutyny. bedziemy mogli organizowac konkursy na projekty stadionow. ha!

hmm wiesz jak to jest... wieczorem koles siada przed kompem, znajduje jakiegos managera pilkarskiego, rejestruje sie, nawet mu sie podoba itd... rano o nim zapomina. czesty przypadek, nie? no bo czemu nie ma zapominac o grze, ktora jest taka jak reszta? chcialbym, zeby OFM budzil pewne emocje. zaciekawienie, a nawet "zlosc" i "dziwote", co to za manager bez TL jest!. czemu? bo jest wieksze prawdopodobienstwo, ze taka osoba wroci. taka juz psychika ludzka. no bo jak tu przejsc obojetnie, wobec czegos absolutnie nowego? Jeszcze jedno, OFM mialo byc prawdziwym symulatorem prawdziwej pilki tak, zeby czlowiek dobrze grajacy w te gre mogl poradzic sobie w RL. to dopiero wyzwanie jest

pozdro,
niuteq

PS'. zawodnicy beda mieli takie skille jak w Pilkarzykach Gazety.pl
PS. Oficjalny komunikat: prace wznawiam za rok


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#50 2007-08-08 09:24:01

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

I wsio mi sie podoba ;D

ale trzeba cos z tymi transferami bardziej uzgodnic, bo walki beda leciec jak nie wiem ;/

Klub X ma zawodnika Y. Klub Z (przy okazji kolega X) chce kupic Y i ze to kumpel, a w nizszej lidze gra wiec sprzedam mu nieco taniej. No i zamiast pojsc np za 10 MLN pojdzie za 5 MLN do kolegi.

Musialbys takze stworzyc system, ktory po zarejestrowaniu blokuje IP na kolejne rejestracje.

Chyba, ze masz jakis inny pomysl

Offline

 

#51 2007-08-08 11:10:47

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

i mialby sprzedac grajka wartego 10 mln za polowe ceny? dziwolag jakis poza tym, niech beda te walki - powolamy OFM'owe CBA kazdy transfer bedzie monitorowany (bedziemy mieli wystarczajaco duzo GA'ow). kazdy taki 'walek' bedzie uznawany za dzialanie korupcyjne i bedziemy podejmowali stosowne kroki (degradacja, prezes nas zwolni, nikt nas w wyzszych ligach zatrudnic nas nie bedzie chcial). po co mam zniszczyc swoja kariere, tylko po to, zeby kumplowi sprzedac grajka polowe taniej? mozemy nawet zrobic tak, ze to zarzad bedzie mial cos do powiedzenia: za 5M? czys ty zglupial?! tamten dawal 10! walki sa nawet na SK i sa karane. totalnie wyeliminowac sie tego nie da, ale i tak takie dzialanie bedzie wplywalo na niekorzysc samego menedzera.

wprowadzimy tez opinie ekspertow co do ceny rynkowej zawodnika (ew. opinie innych menedzerow ile grajek jest faktycznie warty i jaka sume mozna wylozyc). jeszcze inna sprawa to klauzula w kontrakcie... fajnie byloby tez wprowadzic wyporzyczenia, moze nie na poczatku, ale kiedys na pewno... wszak nigdzie tego nie ma poki co

a taki system blokowania IP byc musi i bedzie.

pzdr,
niuteq


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#52 2007-08-08 23:34:41

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

a najlepsze jest to, ze takiego systemu jeszcze nie widzialem

co do wypozyczen to chyba jednak OFM bedzie drugi, bo jesli ma wyjsc w 09 to wczesniej te opcje bedzie mial FML ;/

no ale mam nadzieje, ze sie wszystko uda

Offline

 

#53 2007-08-22 16:09:22

niuteQ

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 253
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

a takie cos mnie najszlo: co by bylo, gdyby OFM nie byl gra przez przegladarke? Tzn bylby gra typu MMO? cos jak Football Manager Live?

choc w sumie to dosc ryzykowne pytanie, bo przy takich grach sprawa serwerow jest jeszcze bardziej skomplikowana...

Ostatnio edytowany przez niuteQ (2007-08-22 16:10:14)


w zaladku zawsze byli kwasy!

Offline

 

#54 2007-09-27 12:28:20

Sir Sowa

Gracz

Zarejestrowany: 2006-05-08
Posty: 155
Punktów :   

Re: Jedziemy na nowo

eeeeee...

zaczynasz sie bawic w C++ ??:>
wiesz... jakis czas temu wpadl mi do glowy pomysl, jakby wygladal manager, ktory...
odpalany bylby z przegladaki, ale odwolanie byloby do gry zainstalowanej na kompie (cos jak PowerChallenge).
czyli gracze kupili by plytke z gra, zainstalowali ja, ale rejestracja bylaby ze strony oraz sama gra takze. w ten sposob na serwerze moznaby bylo umeiscic wszelkie bazy danych, oraz zdjecia, ale sam silnik meczowy, layout i 100 000 innych spraww na plytce

wiem, ze to moze wydawac sie dziwne ,ale cos takiego wpadlo mi do glowy

jestem jednak za tym, aby OFM byl na przegladarce

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fctorpedo.pun.pl www.naruto-rpg-gra.pun.pl www.wtiich.pun.pl www.forumgothic.pun.pl www.dss.pun.pl